CO₂-cijfers eerste helft 2026

Als onderdeel van de CO₂-Prestatieladder publiceren we ieder half jaar onze CO₂-uitstoot. Vergeleken met ons referentiejaar 2019 bedraagt de uitstoot over de eerste helft van 2026 nog maar 7% van het niveau van 2019. In absolute getallen betekent dat 219 ton CO₂-uitstoot in 6 maanden tijd. Onze doelstelling voor het hele jaar ligt op 304 ton. Dat gaan we zeer waarschijnlijk overheen.

De belangrijkste oorzaak is het hogere aardgasverbruik in IJsselstein. Door de koude winter is er 11% meer gas verbruikt dan vorig jaar. Het beperken van dit verbruik blijft daarom onze grootste uitdaging.

Gelukkig zijn er ook positieve ontwikkelingen. In Geldermalsen is het LPG-verbruik met 26% gedaald, mede dankzij de inzet van elektrische heftrucks. Doordat nu ook vrijwel alle leaseauto’s volledig elektrisch zijn, is de CO₂-uitstoot door zakelijk dieselgebruik met 70% afgenomen ten opzichte van 2025.

Om onze CO2 uitstoot verder terug te dringen, blijven we ons richten op het beperken van het aardgasverbruik. De buitentemperatuur kunnen we niet beïnvloeden, maar we kunnen wel sturen op een zo efficiënt mogelijk gebruik van energie. Onze uitdaging is daarom om het aardgasverbruik voor verwarming verder te beperken, zonder dat dit ten koste gaat van het comfort en de veiligheid van onze collega’s. Door bewust om te gaan met verwarming en het zoveel mogelijk gesloten houden van hal- en bedrijfsdeuren kunnen we hierin verdere stappen zetten.

Samen kunnen we het verschil maken. 🌱

Gerelateerd aan dit nieuwsbericht